Москва: Американските дронови директно се вклучија во конфликтот со Русија

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Перков, рече дека минатонеделните летови на американски беспилотни летала над Балтичкото Море се знак за директна вмешаност на ...
| | веќе видена | слични

Експлозијата што ја предизвикал, како што тврдат руските медиуми, украинскиот дрон се случила во градот Кирејевск, кој се наоѓа на околу 220 километри јужно од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дрон од типот Ту-141 Свифт во неделата падна на 150 километри од Москва во Киреевск во регионот Тула. Руските медиуми велат дека ист таков беше дронот кој лани ...
| | веќе видена | слични

Дрон од типот Ту-141 Свифт што падна на 150 километри од Москва е ист како дронот што го погоди Загреб минатата година, пишува Индекс . Според агенцијата Тасс ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска се случила експлозија во градот Киреевск во руската област Тула, во која беа повредени три лица. Како што пренесуваат руските медиуми, на местото на ...
| | веќе видена | слични

Во градот Кирејевск во руската област Тула денеска дошло до експлозија, а руските медиуми јавуваат дека на местото на несреќата експлодирал украински дрон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Клиничката болница Битола секој момент очекува да стигне Комисијата од Министерството за здравство, откако беше направен увид и од страна на инспекторите од ...
сите 134 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Колапсот на банката во Силиконската долина со седиште во САД, најголемиот банкрот од глобалната финансиска криза, и итната помош на Credit Suisse од ...
сите 183 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече пукањето во училиште во Нешвил „одвратно“, велејќи дека насилството со огнено оружје ја „кине душата“ на САД. – ...
сите 57 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Москва: Американските дронови директно се вклучија во конфликтот со Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: