Владата утре ќе одлучува за ново замрзнување на цените, еве за кои производи се работи


Утре ќе се одлучува дали ќе се замрзнат цените на јајцата, шеќерот и оризот. Анализите за овие производи се готови и во понеделник ќе се разгледуваат на ...
| | веќе видена | слични

Цената на кој следен производ ќе биде замрзната зависи од анализата во Министерството за економија, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. „Кој производ ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Се прават анализи кои цени можат да се ограничат, без да има дисбаланс на пазарот Филип Здравески 24.03.2023 / 15:00 Македонија Ние ќе го направиме сето она со ...
| | веќе видена | слични

Цената на брашното се намалува во континуитет од јануари наваму зависно од конкуренцијата во регионот и од берзанската цена. Дали ќе има намалување на цената ...
| | веќе видена | слични

Министерот Крешник Бектеши најави намалување на цената на брашното. ,,Денеска бев информиран дека од наредна недела ќе следи дополнително намалување на цената ...
| | веќе видена | слични

Производителите на брашно во земјава следната недела дополнително ќе ја намалат цената на брашното, објави министерот за економија Крешник Бектеши на својот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Битола го чека обдукцискиот наод кој треба да покаже од што почина шестгодишната Јана Христовска во болницата во Битола. ...
сите 212 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска соопшти дека в петок или недела ќе се знае кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени. Како што ...
сите 259 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 110 | | | веќе видена

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 81 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 108 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 4 | | | веќе видена

Русија престана да ги информира САД за своите нуклеарни активности, вклучително и ракетни тестови, откако Москва минатиот месец го суспендираше учеството во ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата утре ќе одлучува за ново замрзнување на цените, еве за кои производи се работи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: