ГОЛЕМИОТ ГРЕГ БЕКЕР ОД ИНДИЈА ДО КАЛИФОРНИЈА: Директорот на SVB профитираше 3,6 милиони пред колапсот на банката

SVB банкротираше минатиот петок, само 24 часа откако нејзиниот извршен директор лично им кажа на клиентите дека нивните пари се безбедни во банката. Откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската централна банка (ФЕД) ги зголеми каматните стапки за 0,25 отсто. Тоа ги зголеми стравувањата дека таквиот потег може да ја зголеми финансиската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ново, 10то по ред зголемување на референтанта камата. Народната банка продолжи со затегање на монетарната политика, со што ја зголеми стапката за 0,25 проценти ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Како фискална политика на дневна основа сме во целосна координација со монетарната политика и тоа може да се согледа со фактот што уште од ковид кризата, па до ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот шведски пензиски фонд „Алекта“ загуби две милијарди долари поради неуспехот на американските банки. Главниот извршен директор на фондот, Магнус ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот банкарски систем е во опасна позиција, а ФЕД не може да победи што и да прави со каматните стапки, според „Д-р Пропаст“, американскиот економист ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 168 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГОЛЕМИОТ ГРЕГ БЕКЕР ОД ИНДИЈА ДО КАЛИФОРНИЈА: Директорот на SVB профитираше 3,6 милиони пред колапсот на банката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: