Несторовски од клупата го гледаше Удинезе во големата победа над Милан

Вечерва во рамките од 27 коло во најсилното италијанско првенство составот на Удинезе на домашен терен непријатно го изненади Милан со 3:1. Веќе во деветтата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Унион Берлин стави крај на серијата од четири натпревари без победа во германското првенство откако во 25. коло славеше на домашен терен против Ајнтрахт ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Битола го чека обдукцискиот наод кој треба да покаже од што почина шестгодишната Јана Христовска во болницата во Битола. ...
сите 201 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска соопшти дека в петок или недела ќе се знае кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени. Како што ...
сите 259 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 109 | | | веќе видена

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 54 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 84 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 64 | | | веќе видена

Русија престана да ги информира САД за своите нуклеарни активности, вклучително и ракетни тестови, откако Москва минатиот месец го суспендираше учеството во ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Несторовски од клупата го гледаше Удинезе во големата победа над Милан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: