Милан загуби во Удине, трет меч по ред без победа во Серија А (ВИДЕО)


Словачката ѕвезда Милан Шкринијар доживеал тешка повреда на грбот поради која за него е завршена сезоната, но Пари Сен Жермен е сериозно загрижен и во моментов ...
| | веќе видена | слични

Специјализираната агенција за статистика, „Опта“ излезе со податок за тоа кој е најдобар стрелец во првите пет англиски лиги, тоа не е Ерлинг Халанд. Англија ...
| | веќе видена | слични

Од ФИФА и УЕФА најавија дека ќе има неколку промени во правилата, а едно од нив е за голманите при бранењето на пенали. Останато Според новото правило кое ...
| | веќе видена | слични

Рио Фердинанд раскажува приказна од соблекувалната на Манчестер јунајтед, поранешниот дефанзивец открива дека имал големо ривалство со Кристијано Роналдо на ...
| | веќе видена | слични

Хуго Лорис по крајот на Светското првенство стави крај на кариерата во репрезентацијата на Франција, а тоа значеше нов прв голман за триколорите, ако по утрото ...
| | веќе видена | слични

Педро Гонсалвеш со неверојатен погодок го изедначи резултатот во Лондон, го лобуваше голманот на Арсенал од половина терен. Лига Европа Арсенал имаше водство ...
| | веќе видена | слични

Како во нивните најдобри денови, Кристијано Роналдо и Лео Меси синоќа постигнаа голови од слободен удар за своите репрезентации. Останато Роналдо даде два гола ...
| | веќе видена | слични

Европската куќа на фудбалот попладнево соопшти дека е отворена истрага против Барселона за случајот „Негреира“, клубот од Камп Ноу ризикува да биде исфрлен од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Битола го чека обдукцискиот наод кој треба да покаже од што почина шестгодишната Јана Христовска во болницата во Битола. ...
сите 199 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска соопшти дека в петок или недела ќе се знае кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени. Како што ...
сите 259 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 109 | | | веќе видена

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 54 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 84 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 64 | | | веќе видена

Русија престана да ги информира САД за своите нуклеарни активности, вклучително и ракетни тестови, откако Москва минатиот месец го суспендираше учеството во ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милан загуби во Удине, трет меч по ред без победа во Серија А (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: