Колеги на Столе од Рајо дустанаблии


Столе Димитриевски доби поштеда поради обврските кои ги има во Шпанија со Рајо Валјекано, но таков не е случајот и со Елиф Елмас кој се бори за титулата во ...
| | веќе видена | слични

Македонија вчера ја совлада Малта во првиот квалификациски натпревар, а следен предизвик за фудбалерите е натпреварот со Фарски Острови во понеделник. Бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Столе Димитривески вчера го израмни легендарниот Петар Милошевски со одигрнаиот 60-ти натпревар за македонската фудбалска репрезентација, па на следните ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот против Малта ќе го памети Столе Димитриевски, кој го одигра шеесеттиот натпревар во дресот со државниот грб и се израмни со големиот Петар ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот голман Столе Димитриевски денеска го запиша 60-от свој настап во дресот на македонската репрезентација. На тој начин израмнувајќи се, како што ...
| | веќе видена | слични

Рајо Ваљекано на македонскиот голман, Столе Димитриевски вчера одигра 2:2 против Жирона , а по натпреварот внимание привлече ситуацијата во која играчите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 273 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 47 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 93 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колеги на Столе од Рајо дустанаблии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: