Струга ТЛ со триумфот над Работнички ја зголеми предноста пред Шкупи (Фотогалерија)


Лидерот Струга Трим постиогна еден гол, но успеа да освои три бода, а и да ја зголеми за два бода предноста пред Шкупи на врвот на табелата во Првата фудбалска ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Тетекс од Тетово сигурно е еден од најоштетените клубови во домашниот фудбал. Откако почна вториот дел од сезоната, по промената на раководството ...
| | веќе видена | слични

Нова доза крупни грешки обелодени судиската комисија на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), во анализата на последното коло играно минатиот викенд во ...
| | веќе видена | слични

Серијата реакции на делењето правда на судиите во двете најдобри македонски лиги продолжи со денешното соопштение на второлигашот Пелистер.Битолчани сметаа ...
| | веќе видена | слични

После денешниот пораз од Воска Спорт во Охрид, по кој Пелистер се чини во голема мера ги загуби шансите за борба за влез во прволигашката конкуренција, од ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Воска Спорт го совлада Пелистер во денешниот натпревар од 21. коло во Втората лига, и така си обезбеди поволна позиција во трката за влез во Првата ...
| | веќе видена | слични

Изминатиот викенд тимот на Тетекс одигра 0:0 со Каменица Саса, но повторно тетовскиот тим беше оштетен од судиите. Минатиот викенд Тетекс очигледно беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Битола го чека обдукцискиот наод кој треба да покаже од што почина шестгодишната Јана Христовска во болницата во Битола. ...
сите 199 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска соопшти дека в петок или недела ќе се знае кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени. Како што ...
сите 259 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 109 | | | веќе видена

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 54 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 84 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 64 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струга ТЛ со триумфот над Работнички ја зголеми предноста пред Шкупи (Фотогалерија)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: