В ПОНЕДЕЛНИК И ЈАЈЦАТА ОДАТ ПОД МРАЗ? На листата за замрзнување на цените и шеќерот и оризот


В понеделник Владата ќе одлучи дали ќе ги замрзнат цените на јајцата, шеќерот и на оризот. Анализите за овие производи се готови и в понеделник ќе се ...
| | веќе видена | слични

Цената на кој следен производ ќе биде замрзната зависи од анализата во Министерството за економија, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. „Кој производ ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Се прават анализи кои цени можат да се ограничат, без да има дисбаланс на пазарот Филип Здравески 24.03.2023 / 15:00 Македонија Ние ќе го направиме сето она со ...
| | веќе видена | слични

Цената на брашното се намалува во континуитет од јануари наваму зависно од конкуренцијата во регионот и од берзанската цена. Дали ќе има намалување на цената ...
| | веќе видена | слични

Министерот Крешник Бектеши најави намалување на цената на брашното. ,,Денеска бев информиран дека од наредна недела ќе следи дополнително намалување на цената ...
| | веќе видена | слични

Производителите на брашно во земјава следната недела дополнително ќе ја намалат цената на брашното, објави министерот за економија Крешник Бектеши на својот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Битола го чека обдукцискиот наод кој треба да покаже од што почина шестгодишната Јана Христовска во болницата во Битола. ...
сите 199 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска соопшти дека в петок или недела ќе се знае кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени. Како што ...
сите 259 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 109 | | | веќе видена

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 54 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 84 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 64 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

В ПОНЕДЕЛНИК И ЈАЈЦАТА ОДАТ ПОД МРАЗ? На листата за замрзнување на цените и шеќерот и оризот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: