Прв гол од слободен удар на Роналдо во Саудиска Арабија, ЦР7 испука ракета од 30 метри (ВИДЕО)


Кристијано Роналдо го постигна првиот гол од слободен удар во Саудиска Арабија, Португалецот со ракета од 30 метри ја затресе мрежата на Абха. Останато Во ...
| | веќе видена | слични

Словачката ѕвезда Милан Шкринијар доживеал тешка повреда на грбот поради која за него е завршена сезоната, но Пари Сен Жермен е сериозно загрижен и во моментов ...
| | веќе видена | слични

Специјализираната агенција за статистика, „Опта“ излезе со податок за тоа кој е најдобар стрелец во првите пет англиски лиги, тоа не е Ерлинг Халанд. Англија ...
| | веќе видена | слични

Од ФИФА и УЕФА најавија дека ќе има неколку промени во правилата, а едно од нив е за голманите при бранењето на пенали. Останато Според новото правило кое ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Баерн Минхен, Леон Горецка тврди дека Јулијан Нагелсман ја имал контролата над соблекувалната и неговиот отказ бил големо изненадување за ...
| | веќе видена | слични

Рио Фердинанд раскажува приказна од соблекувалната на Манчестер јунајтед, поранешниот дефанзивец открива дека имал големо ривалство со Кристијано Роналдо на ...
| | веќе видена | слични

Според пишувањата на Билд, Томас Тухел одиграл улога во отказот на Јулијан Нагелсман, стратегот го условил Баерн Минхен сега да седне на тренерското столче а ...
| | веќе видена | слични

Хуго Лорис по крајот на Светското првенство стави крај на кариерата во репрезентацијата на Франција, а тоа значеше нов прв голман за триколорите, ако по утрото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Битола го чека обдукцискиот наод кој треба да покаже од што почина шестгодишната Јана Христовска во болницата во Битола. ...
сите 199 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска соопшти дека в петок или недела ќе се знае кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени. Како што ...
сите 259 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 109 | | | веќе видена

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 54 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 84 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 64 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прв гол од слободен удар на Роналдо во Саудиска Арабија, ЦР7 испука ракета од 30 метри (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: