Диригент со меко срце: Која е убавата Марија обвинета заедно со Путин


Покрај рускиот претседател Владимир Путин, Меѓународниот кривичен суд во Хаг издаде налог за апсење на Марија Алексеевна Лвова-Белова , комесарка за правата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Државната дума на Русија, Вјачеслав Володин, смета дека е неопходно да се забрани работата на Меѓународниот кривичен суд (МКС) на територијата ...
| | веќе видена | слични

„Потребно е да се направат измени во законодавството со кое се забранува каква било активност на МКС на територијата на нашата земја, како и да се предвиди ...
| | веќе видена | слични

Ова го бара претседателот на Државната дума, Вјачеслав Володин, кој смета дека се потребни законски измени за да се обезбеди дека рускиот претседател нема да ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Думата предложи забрана на Меѓународниот кривичен суд во Русија Александра Спасеска 25.03.2023 / 11:08 Свет Претседателот на Долниот дом на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитро Кулеба смета дека не треба да се дозволи „соучесниците во агресијата против Украина“ да ја префрлат целата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на долниот дом на рускиот парламент, Вјачеслав Володин, предложи забрана на Меѓународниот кривичен суд (МКС) да работи во Русија, откако судот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Битола го чека обдукцискиот наод кој треба да покаже од што почина шестгодишната Јана Христовска во болницата во Битола. ...
сите 199 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска соопшти дека в петок или недела ќе се знае кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени. Како што ...
сите 259 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 109 | | | веќе видена

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 54 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 84 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 64 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Диригент со меко срце: Која е убавата Марија обвинета заедно со Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: