Сочна, едноставна и евтина: ТОРТА СО МОРКОВИ И УРМИ (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)


Испробајте посен непечен чоколаден колач кој едноставно и лесно се подготвува, а многу е вкусен. 250 гр посни бисквити 200 гр посно чоколадо 150 гр посен ...
| | веќе видена | слични

Со салата и пире од компири или ориз како прилог, овие ќофтиња ќе ги задоволат и најпребирливите непца Секогаш кога ќе ви снема идеи што да зготвите за ручек, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дел од хигиенските производи од 1 април ќе бидат со замрзнати и пониски цени за 13 отсто во однос на износот што го имале во трговијата на мало на 20 март ...
сите 237 | | | веќе видена

„Уцената не е од Европска Унија туку уцената е од Бугарија и зошто не е исто за Македонија како за сите останати земји. Никогаш од постоењето на ЕУ до денес ...
сите 361 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 157 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сочна, едноставна и евтина: ТОРТА СО МОРКОВИ И УРМИ (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: