Московјанин уапсен во метро затоа што имал антивоени слики во телефонот

Жителот на Москва, Јуриј Самоилов, беше ставен во притвор на 14 поради сликите во неговиот телефон. Ова за „Нова газета Европа“ го изјави братот на уапсениот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајца млади Срби на возраст од околу 20 години се уапсени во Австрија поради кражба во трговскиот центар Парндорф. Според локалните медиуми, еден од граѓаните ...
| | веќе видена | слични

19-годишен маж е уапсен под сомнение дека возел во алкохолизирана состојба, откако автомобил се заглавил во подрумските прозорци на историскиот хотел Френсис ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразвувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 273 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 72 | | | веќе видена

Македонија изгуби 15 години, во пристапувањето кон НАТО, не поради лична вина, туку поради јужниот сосед. Тоа е геополитиката на името и ризикот е да се изгуби ...
сите 364 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша нов руски стратешки документ чија цел е ограничување на „западната доминација“. Во документот се наведени ...
сите 230 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Московјанин уапсен во метро затоа што имал антивоени слики во телефонот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: