Николиќ: Покажавме неспособност, не успеавме да победиме поради почетнички грешки

МЗТ Скопје претрпе пораз на домашен терен во најлош момент, губејќи од Игокеа во СЦ „Јане Сандански“ и сериозно намалувајќи си ги шансите во борбата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарите на МЗТ Скопје лесно и убедливо загуби на вечерашното гостување кај Борац Чачак (84-105), директниот ривал за избегнување на последното место по што ...
| | веќе видена | слични

МЗТ Скопје со една нога е во АБА2-лигата по вечерашниот пораз на гостувањето кај Борац Чачак (84-105), што секако донесе нерасположение кај тренерот Драган ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Битола го чека обдукцискиот наод кој треба да покаже од што почина шестгодишната Јана Христовска во болницата во Битола. ...
сите 199 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска соопшти дека в петок или недела ќе се знае кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени. Како што ...
сите 258 | | | веќе видена

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 59 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 109 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 84 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 64 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николиќ: Покажавме неспособност, не успеавме да победиме поради почетнички грешки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: