Маск: Ако Трамп биде уапсен, убедливо ќе победи на следните претседателски избори

Сопственикот на Тесла и Твитер, Илон Маск денеска изјави дека поранешниот американски претседател Доналд Трамп убедливо ќе победи на следните претседателски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп вчера во Тексас им порача на илјадници приврзаници дека е подложен на една по друга лажни истраги и дека е ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го искористи првиот митинг од неговата кампања за изборите во 2024 година да ги нападне обвинителите кои ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп на вчерашниот митинг во Тексас се пожали дека му се отвораат низа истраги и дека е прогонуван со сталинистички ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доналд Трамп денеска, во Вако, Тексас, ќе го одржи својот прв предизборен митинг за претседателската функција. Критичарите велат дека локацијата била избрана ...
| | веќе видена | слични

Познатата филмска глумица за филмови за возрасни, Сторми Даниелс тврди дека ќе му ја уништи кариерата на Доналд Трапм, со снимените телефонски разговори кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 80 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши тврди дека нема да дојде до нагло поскапување на производите кога ќе престанат да важат владините одлуки за замрзнување ...
сите 251 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 109 | | | веќе видена

Мал чекор назад направи новиот министер за правда откако доби експресно предупредување од поголемите коалициони партнери дека внесувањето на Бугарите во ...
сите 390 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 84 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маск: Ако Трамп биде уапсен, убедливо ќе победи на следните претседателски избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: