Уставни измени по бугарски диктат нема да има, тврди Мицкоски


Од ВМРО- ДПМНЕ  остануваат на ставот дека измените нема да се случат во овој парламентарен состав и оти нема да учествуваат во нивната подготовка ... ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

„Досадни се и неинвентивни одамна. Тезите им се како владеењето, слаби, потпросечни, со дупки. Но затоа пак истовремено се и арогантни исто како и лоповлукот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното обвинителство да отвори случај и да утврди како „Електра Солушн“ која немала лиценца кога бил распишан тендерот за надзор, го добила истиот и наплатила ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Многу пати досега се покажа дека пребројувањето пратеници е многу слаба страна на Христијан Мицкоски. Броеше Мицкоски 61 пратеник кои ќе гласале за распуштање ...
| | веќе видена | слични

По тврдењето на ВМРО-ДПМНЕ дека тројца пратеници од СДСМ одбиле да се потпишат на списокот на лидерот Димитар Ковачевски дека ќе гласаат за уставни измени , ...
| | веќе видена | слични

Кој ќе гласа за уставни измени, а кој не, и кој е против членство во Европската унија (ЕУ) и викендов се главна партиска тема за меѓусебни обвинувања на власта ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Меѓусебните обвинувања помеѓу власта и опозицијата околу тоа кој се би гласал за уставните измени и кој е за, а кој против членство во Европската унија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразвувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 129 | | | веќе видена

Најголемата единица во армискиот состав – Првата пешадиска бригада (1.пбр) од состав на Командата за операции, со воена свеченост пред строеви од сите единици ...
сите 122 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 72 | | | веќе видена

Македонија изгуби 15 години, во пристапувањето кон НАТО, не поради лична вина, туку поради јужниот сосед. Тоа е геополитиката на името и ризикот е да се изгуби ...
сите 363 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша нов руски стратешки документ чија цел е ограничување на „западната доминација“. Во документот се наведени ...
сите 229 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уставни измени по бугарски диктат нема да има, тврди Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: