(ВИДЕО) Украинците тврдат дека само за една ноќ уништиле 10 руски тенкови


8 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека целиот меѓународен поредок е загрозен од руската агресија врз неговата земја, нагласувајќи дека ако ...
| | веќе видена | слични

- Не се работи само за нас. Ако ние паднеме, Русија продолжува понатаму. Има земји со империјалистички амбиции кои можат да ги преземат истите агресивни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Киев најави дека најави контраофанзива, а Москва употреба на секакво оружје во одбрана на Крим. Русија и натаму предупредува на можен нуклеарен судир доколку ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Русија се закани дека ќе ги засили нападите во Украина, откако британската влада објави дека ќе ѝ обезбеди на Украина муниција, за која Москва лажно тврди дека ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Заменичката на британскиот секретар за одбрана Анабел Голди потврди дека Лондон испраќа артилериски гранати со јадра со осиромашен ураниум во Украина. ...
| | веќе видена | слични

„Моето мислење како министер за одбрана на Финска е дека ни требаат тие авиони за да ја заштитиме нашата земја“, рече Кајконен на прес-конференција во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Финскиот министер за одбрана Анти Кајконен денеска изјави дека не сака да и донира борбени авиони „Хорнет“ на Украина. - Моето мислење како министер за одбрана ...
| | веќе видена | слични

Шојгу ја утна работата Александра Спасеска 23.03.2023 / 15:09 Свет Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу во интервју за TV Zvezda на руското Министерство за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразвувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 273 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 72 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша нов руски стратешки документ чија цел е ограничување на „западната доминација“. Во документот се наведени ...
сите 230 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 94 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Украинците тврдат дека само за една ноќ уништиле 10 руски тенкови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: