Опасен момент: Маргвелашвили постигна гол, па се заби во метална шипка зад голот (Видео)


Струга ова попладне успеа да ја зголеми предноста на првенствената табела во однос на Шкупи, откако лидерот на табелата славеше на гостувањето кај Работнички, ...
| | веќе видена | слични

Додека во тек е репрезентативната пауза, денес во македонскиот фудбал се одиграа неколку пријателски средби. Македонија Ѓорче Петров на домашен терен го ...
| | веќе видена | слични

Денеска се одиграа неколку пријателски натпревари низ нашата земја. Клубовите ја искористија репрезентативната пауза, па пробуваа разни варијанти пред ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Воска Спорт го совлада Пелистер во денешниот натпревар од 21. коло во Втората лига, и така си обезбеди поволна позиција во трката за влез во Првата ...
| | веќе видена | слични

Низ максимален ритам фудбалерите на Брегалница ги продолжуваат тренинг-активностите за време на паузата во Првата македонска фудбалска лига поради настапите на ...
| | веќе видена | слични

Во насока на засилена промоција на фудбалската игра на домашната сцена, ЕКИПА со избор на најдобрите од секоја рунда натпревари од ПМФЛ. Покрај тимот на колото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразвувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 273 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 72 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша нов руски стратешки документ чија цел е ограничување на „западната доминација“. Во документот се наведени ...
сите 230 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 94 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опасен момент: Маргвелашвили постигна гол, па се заби во метална шипка зад голот (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: