Мицкоски: Ниедна регионална иницијатива не е замена за полноправното членство во ЕУ


„Иницијативата „Отворен Балкан“, тоа е иницијатива која што сме ја коментирале во минатото, ние немаме информации за суштината на таа иницијатива, но тоа не ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
| | веќе видена | слични
12 копии

На барање на советникот на американскиот Стејт департмент, Дерек Шоле, претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска ...
| | веќе видена | слични

ЕУ мора да се откаже од преправањето дека е само олеснувач меѓу страните – а Вашингтон мора да се откаже од преправањето дека е само поддржувач што го следи ...
| | веќе видена | слични

Според сите толкувања на експерти за меѓународно право што се повикуваат на Виенските конвенции од оваа област, усниот збор на претседателот, премиерот и ...
| | веќе видена | слични

Американската комора во Приштина го повтори својот повик до владата на Косово да се приклучи на иницијативата Отворен Балкан и истовремено го поздрави ...
| | веќе видена | слични

На барање на советникот на американскиот Стејт департмент, Дерек Шоле, македонскиот премиер Димитар Ковачевски, денеска остварил телефонски разговор со Шоле. ...
| | веќе видена | слични

Макрон најави дека Франција и Германија ќе продолжат активно да учествуваат во процесот на дијалог. Емануел Макрон рече дека е клучно двете страни да покажат ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Европската унија, Петер Стано денеска најави дека во наредните денови институциите на ЕУ заедно со Белград и Приштина ќе го започнат процесот на ...
| | веќе видена | слични

На разговорот присуствуваа и заменик-претседателот на Владата за европски прашања, Бојан Маричиќ и амбасадорката на САД во земјава, Анџела П. Агелер. Високиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши тврди дека нема да дојде до нагло поскапување на производите кога ќе престанат да важат владините одлуки за замрзнување ...
сите 231 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 109 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 80 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 108 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ниедна регионална иницијатива не е замена за полноправното членство во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: