Османи: Таму каде што се вклучени САД нема разочарување


10 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
| | веќе видена | слични
12 копии

На барање на советникот на американскиот Стејт департмент, Дерек Шоле, претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска ...
| | веќе видена | слични

ЕУ мора да се откаже од преправањето дека е само олеснувач меѓу страните – а Вашингтон мора да се откаже од преправањето дека е само поддржувач што го следи ...
| | веќе видена | слични

Според сите толкувања на експерти за меѓународно право што се повикуваат на Виенските конвенции од оваа област, усниот збор на претседателот, премиерот и ...
| | веќе видена | слични

Американската комора во Приштина го повтори својот повик до владата на Косово да се приклучи на иницијативата Отворен Балкан и истовремено го поздрави ...
| | веќе видена | слични

На барање на советникот на американскиот Стејт департмент, Дерек Шоле, македонскиот премиер Димитар Ковачевски, денеска остварил телефонски разговор со Шоле. ...
| | веќе видена | слични

Макрон најави дека Франција и Германија ќе продолжат активно да учествуваат во процесот на дијалог. Емануел Макрон рече дека е клучно двете страни да покажат ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Европската унија, Петер Стано денеска најави дека во наредните денови институциите на ЕУ заедно со Белград и Приштина ќе го започнат процесот на ...
| | веќе видена | слични

На разговорот присуствуваа и заменик-претседателот на Владата за европски прашања, Бојан Маричиќ и амбасадорката на САД во земјава, Анџела П. Агелер. Високиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Евгениј Пригожин, основач на групата Вагнер, рече дека е убеден оти високите функционери на Кремљ го забраниле неговото „покривање“ во државните медиуми.На ...
сите 139 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 104 | | | веќе видена

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 80 | | | веќе видена

Левица со остри коментари и два дена по изгласувањето на измените на Законот за работни односи. Цени дека станува збор за најголемиот грабеж на 21-от век, што ...
сите 356 | | | веќе видена

Расте евроскептицизмот во Македонија иако и натаму над половина од граѓаните даваат поддршка за членство во Европската Унија. Последното истражување на јавното ...
сите 117 | | | веќе видена

Втор ден сме во општина Лозово и втор ден се соочуваме со секојдневните проблеми кои ги имаат граѓаните. Откупот на грозје е најголем проблем во општина ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Таму каде што се вклучени САД нема разочарување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: