Контроли во казина во Кавадарци, Прилеп, Битола и Ресен: затекнат малолетник, изречени глоби

Припадници на полицијата и на инспекторатите спроведоа заеднички контроли во казина во Кавадарци, Прилеп, Битола и Ресен, затекнат малолетник, за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Акциска контрола во угостителски објекти во Скопје, се служело алкохол на малолетници, обезбедувачи без лиценци... Во текот на изминатата вечер (24/25.03.2023) ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полициски службеници од СВР Скопје заедно со Државниот трудов инспекторат и Државниот пазарен инспекторат, ноќеска од 23 до 4 часот спровеле акциска контрола ...
| | веќе видена | слични

Завчера, полицијата заедно до инспектори од Државниот пазарен инспекторат, извршиле контрола на правни и физички лица кои вршат дејност од областа на девизното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

При вчерашна контрола на правни и физички лица кои вршат дејност од областа на девизното работење, преку купување и продажба на ефективни странски и домашни ...
| | веќе видена | слични

На 18.03.2023 во периодот од 10.00 часот до 14.00 часот од страна на полициски службеници од ОКП-ОЕК при СВР Куманово во содејство со инспектори од Државниот ...
| | веќе видена | слични

При контрола на правно лице во Куманово, чиј управител е М.К., утврдено е дека не поседува Решение за вршење на дејност од НБРСМ, ниту Лиценца за вршење на ...
| | веќе видена | слични

Заедничка контрола на полицијата и пазарните инспектори на лица кои вршат дејност од областа на девизно работење на подрачјето на СВР Куманово се реализираше ...
| | веќе видена | слични

П олициски службеници од СВР Куманово, заедно со инспектори од Државниот пазарен инспекторат вчера ( 18 март) изврш иле контрола на правни и физички лица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 77 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши тврди дека нема да дојде до нагло поскапување на производите кога ќе престанат да важат владините одлуки за замрзнување ...
сите 259 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 109 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 83 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 108 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Контроли во казина во Кавадарци, Прилеп, Битола и Ресен: затекнат малолетник, изречени глоби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: