Драматична најава на Трамп: Ќе ме уапсат во вторник

4 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп вчера во Тексас им порача на илјадници приврзаници дека е подложен на една по друга лажни истраги и дека е ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го искористи првиот митинг од неговата кампања за изборите во 2024 година да ги нападне обвинителите кои ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп на вчерашниот митинг во Тексас се пожали дека му се отвораат низа истраги и дека е прогонуван со сталинистички ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доналд Трамп денеска, во Вако, Тексас, ќе го одржи својот прв предизборен митинг за претседателската функција. Критичарите велат дека локацијата била избрана ...
| | веќе видена | слични

Познатата филмска глумица за филмови за возрасни, Сторми Даниелс тврди дека ќе му ја уништи кариерата на Доналд Трапм, со снимените телефонски разговори кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пропаднаа надежите за мирен семеен живот на порноѕвездата Сторми Дениелс заедно со нејзиниот четврти сопруг на заедничкиот ранч во американската сојузна држава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразвувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 116 | | | веќе видена

Најголемата единица во армискиот состав – Првата пешадиска бригада (1.пбр) од состав на Командата за операции, со воена свеченост пред строеви од сите единици ...
сите 122 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 72 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 96 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице на возраст од 18 години за кое постои основано сомнение ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драматична најава на Трамп: Ќе ме уапсат во вторник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: