Далиќ го продолжи договорот


Француската репрезентација преку својот Твитер профил го објави говорот на Килијан Мбапе на полувреме од доминантната 4:0 победа над Холандија, негов прв меч ...
| | веќе видена | слични

Огорчениот Карим Бензема ги отфрлил плановите да добие проштевање со француската репрезентација пред петочниот дуел со Холандија на „Стад де Франс“, кога ...
| | веќе видена | слични

Француската репрезентација синоќа ја совлада Холандија на домашен терен во групната фаза од квалификациите за Европското фудбалско првенство 2024. Французите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Французите веќе до 21. минута имаа постигнато три гола. Антоан Гризман, Дајо Упамекано и Килијан Мбапе се запишаа во листата на стрелците. Напаѓачот на ПСЖ го ...
| | веќе видена | слични

Килијан Мбапе на сензационален начин ја започна својата авантура како капитен на француската фудбалска репрезентација, бидејќи постигна два гола и забележа ...
| | веќе видена | слични

Килијан Мбапе асистираше, а Антоан Гризман го даде голот во втората минута со кој Холандија поведе против Холандија со 1-0 во првото коло од квалификациите за ...
| | веќе видена | слични

Франција со убедливи 4-0 ја победи Холандија во дербито на денот во квалификациите за ЕП 2024, Белгија со 3-0 славеше на гостувањето кај Шведска, Ромелу Лукаку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразвувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 273 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 72 | | | веќе видена

Македонија изгуби 15 години, во пристапувањето кон НАТО, не поради лична вина, туку поради јужниот сосед. Тоа е геополитиката на името и ризикот е да се изгуби ...
сите 364 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша нов руски стратешки документ чија цел е ограничување на „западната доминација“. Во документот се наведени ...
сите 230 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Далиќ го продолжи договорот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: