Марјан од „ДоказМ“ требало да биде задржан во болница, но одбил, па го вратиле во затворот во Шутка

2 копии

Марјан Стаменковски сопственик на „ДоказМ“ на кого му се суди за пет кривични дела е вратен во затворот „Скопје“ во Шутка. Нему му биле направени проверки на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Млад државјанин на Турција, кој е во притвор во затворот „Скопје“ во населбата Шуто Оризари, вчера ги запалил креветите и ќебињата во неговата ќелија, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Марјан Стаменковски, сопственик и уредник на порталот „ДоказМ“ ноќта ја поминал во ГОБ „8 Септември“ поради влошена здравствена состојба. Директорот на оваа ...
| | веќе видена | слични

Директорот на затворот во Шутка, Филип Андов ја потврди веста дека спственикот на порталот „Доказ“, Марјан Стаменковски, денеска од притвор повторно е пренесен ...
| | веќе видена | слични

За здравствената состојба на Марјан Стаменковски, сопственик на порталот „Доказ“ детали ни соопшти директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р Христијан Костов, кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска од притворот од истражниот затвор „Шутка“ итно е префрлен во ГОБ „8 Септември„ Марјан Стаменковски, сопственикот на порталот „Доказ“. Информацијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сопственикот на „ДоказМ“, Марјан Стаменковски, повторно бил префрлен во болница поради проблемите со срцето, овојпат во „8 Септември“. Информацијата за Канал 5 ...
| | веќе видена | слични

Сопственик на „Доказ М“, Марјан Стаменковски, попладнево е пуштен од Клиниката за кардиологија, по негово барање, информираа од таму. Стаменковски бил префрлен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразвувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 116 | | | веќе видена

Најголемата единица во армискиот состав – Првата пешадиска бригада (1.пбр) од состав на Командата за операции, со воена свеченост пред строеви од сите единици ...
сите 122 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 72 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша нов руски стратешки документ чија цел е ограничување на „западната доминација“. Во документот се наведени ...
сите 229 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марјан од „ДоказМ“ требало да биде задржан во болница, но одбил, па го вратиле во затворот во Шутка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: