Електраните и фабриките на ФЕРО ИНВЕСТ – дел од студиската посета на странска делегација во програмата за борба против климатските промени

Делегација од 30 лица од организации и институции од областа на енергетиката, енергетската ефикасност, енергетската транзиција, зелената енергија и ...
| | веќе видена | слични

Младите европски амбасадори ја поздравија финансиската помош од 80 милиони евра на ЕУ за земјава Филип Здравески 24.03.2023 / 15:23 Промо По соопштувањето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Соработникот за енергетика во канцеларијата на претседателот на Владата, Виктор Андонов, учествуваше на четвртиот самит за енергетика „СЕТ Требиње 2023“ во ...
| | веќе видена | слични

Кризата не научи да размислуваме и да делуваме постепено, чекор по чекор да ја правиме транзицијата, да не брзаме. Се прават анализи за влијанието на новиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 2 минути Европската инвестициска банка во земјава има финансирано проекти во износ од 1,16 милијарди евра. Тоа се проекти кои се од клучно ...
| | веќе видена | слични

Заеднички беше констатирана досегашната успешна соработка на државата со Европската инвестициска банка, со надеж дека таа соработка ќе се прошири и во други ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска, се сретна со делегација од Европската инвестициска банка, предводени од ...
| | веќе видена | слични

Владата е силно посветена на унапредување на условите за живот на граѓаните и бизнис опкружувањето, а капиталните инвестиции се еден од клучните приоритети во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Реализацијата на капиталните проекти се високо на агендата на Владата. Во моментов се работи на проекти за модернизација на патната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 79 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши тврди дека нема да дојде до нагло поскапување на производите кога ќе престанат да важат владините одлуки за замрзнување ...
сите 260 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 118 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 83 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 108 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Електраните и фабриките на ФЕРО ИНВЕСТ – дел од студиската посета на странска делегација во програмата за борба против климатските промени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: