ПОЖАРНИКАРИ ГО СПАСИЈА ВОЗАЧОТ: Црногорски камион заврши во двор на полициска станица


Сообраќајна несреќа се случи во западна Македонија. Црногорски камион излета од автопатот и заврши во дворот на полициската станица, при што возачот е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

48-годишен струмичанец денеска бил фатен како управува автомобил марка „голф“ со струмички регистарски ознаки со 2,34 промили алкохол во крвта. Како што ...
| | веќе видена | слични

Како што соопштија од СВР Струмица, пијаниот возач бил запрен на регионалниот пат Струмица-село Банско, во селото Куклиш. По извршената контрола со алкомер ...
| | веќе видена | слични

Словенечката полиција уапсила македонски државјанин бидејќи превезувал руски државјани кои илегално влегле на словенечка територија, јавува агенцијата „СТА“. ...
| | веќе видена | слични

 Според српските медиуми момчето и неговиот пријател биле во кафеана во Врање и тргнале кон Македонија. Првично тие се вратиле назад по заборавен мобилен ...
| | веќе видена | слични

25-годишно момче го загуби живото во тешка сообраќајна несреќа се случи вчера на улицата Партизански пат во Врање. Како што пишуваат српските медиуми, во ...
| | веќе видена | слични

Македонски државјанин загинал во тешка сообраќајна несреќа која се случи ла вчера вечерта на улицата „Партизански пат“ во Врање, јавија српски медиуми. Од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразвувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 128 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 72 | | | веќе видена

Македонија изгуби 15 години, во пристапувањето кон НАТО, не поради лична вина, туку поради јужниот сосед. Тоа е геополитиката на името и ризикот е да се изгуби ...
сите 364 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша нов руски стратешки документ чија цел е ограничување на „западната доминација“. Во документот се наведени ...
сите 230 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЖАРНИКАРИ ГО СПАСИЈА ВОЗАЧОТ: Црногорски камион заврши во двор на полициска станица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: