Мицкоски: Ниедна регионална иницијатива не е замена за полноправното членство во ЕУ

Мицкоски: Ниедна регионална иницијатива не е замена за полноправното членство во ЕУ Филип Здравески 18.03.2023 / 13:41 Македонија Немаме информации за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска сме во Илинден. На мое искрено задоволство еве гледате во екот на градежните активности, градоначалникот Александар заедно со советот и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Општина Илинден. -Јас сум задоволен што градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Илинден, Александар Георгиевски денеска беше на увид на изградбата на кружен тек во населеното место Илинден. - Денеска сме на увид ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски го посети подрачното училиште во Бунарџик кое е во рамки на ООУ „Ристо Крле”, каде изминатиов период ...
| | веќе видена | слични

Подрачното училиште во Бунарџик кое е во рамки на ООУ ,,Ристо Крле” – Кадино, доби нов лик. Деновиве заврши партерното и хортикултурно уредување на училишниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Иницијативата „Отворен Балкан“, тоа е иницијатива која што сме ја коментирале во минатото, ние немаме информации за суштината на таа иницијатива, но тоа не ...
| | веќе видена | слични

Денеска сме во Охрид, повторно, заедно со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и презентираме сето она што во овој период се работи, а секако може ...
| | веќе видена | слични

Добар ден и од мене, секогаш е задоволство да се присуствува на проекти кои или се изведуваат, или се отпочнуваат или се завршуваат. Градоначалникот Кирил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 85 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 113 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 82 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 107 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 47 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ниедна регионална иницијатива не е замена за полноправното членство во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: