Бубамара по 26.пат заштеди на време, не штедеше на насмевки и нѐ потсети кои сме


Салата Борис Трајковски вчеравечер уште еднаш ја собра македонската публика и естрада, овој пат за 26-то по ред издание на Златна Бубамара на популарноста. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 26-тото издание на „Златна бубамара на популарноста“, Венко Андоновски беше прогласен за Најпопуларен писател за 2022 година. Оваа награда тој ја посвети на ...
| | веќе видена | слични

Романот „Вистинита но не многу веројатна историја за семејството Пустополски за куќата покрај Вардар и за четирите прстени“ од Влада Урошевиќ во издание на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Момците од познатото дуо – ДНК , Панчо и Андреј беа помеѓу наградените на овогодинешната „Златна Бубамара“, која се одржа пред неколку дена во спортскиот ...
| | веќе видена | слични

Момците од познатото дуо – ДНК, Панчо и Андреј беа помеѓу наградените на овогодишната „Златна Бубамара“. ДНК доби статуетка за најпопуларна група за 2022 ...
| | веќе видена | слични

Панчо и Андреј годинава добија „Златна бубамара“ за најпопуларна група за 2022 година. Освоената статуетка ја ставија на лицитација и парите ќе ги донираат за ...
| | веќе видена | слични

Музичката група ДНК се заблагодари за наградата доделена на „Златна бубамара“ и реши да ја стави на лицитација со цел да се соберат пари со кои ќе им се ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев доби „Златна бубамара на популарноста“ за спортска легенда. Игор Џамбазов му посвети и песна во негов стил, односно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 87 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 114 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 82 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 107 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 47 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 154 | | | веќе видена

„Силно ја осудуваме руската воена агресија врз Украина… Оваа војна, исто така, ги поткопува безбедноста и стабилноста во Европа и претставува сериозен напад ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бубамара по 26.пат заштеди на време, не штедеше на насмевки и нѐ потсети кои сме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: