Поради Украина и Русија, ги „тресе“ висока инфлација

Индексот на цените на производителите се искачи за 9,2 проценти на годишно ниво во февруари, побавно од порастот од 10,7 отсто во претходниот месец. Понатаму, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Инфлацијата на цените на производството во Финска дополнително се намали во февруари на најниско ниво во речиси две години, покажаа податоците на финскиот ...
| | веќе видена | слични

Растот на цените на производителите во Шведска се намали трет месец по ред во февруари на најниско ниво во последните 21 месец поради забавување на растот на ...
| | веќе видена | слични

Конференцијата на Обединетите нации за трговија и развој (УНКТАД) предвидува дека обемот на трговија ќе остане стагниран во првата половина на 2023 година, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 24 март просечната часовна цена на еден мегават час ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Земјотресите и високите цени ги спречуваат Бугарите да патуваат во Турција. Ова го покажуваат податоците од туроператорите. Одливот на туристи е околу 30 – 40 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство и по една недела од смртта на девојчето, тврди дека се уште не се готови извештаите од обдукцијата и стручниот надзор. Родителите ...
сите 194 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 100 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 13 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 82 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во гостување во „Емисија 200“ на Алсат запрашан за тоа дали до ВМРО-ДПМНЕ стигнала покана за „Фронтот за Европа“ ...
сите 313 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 130 | | | веќе видена

Владата ќе ги замрзне цените на хигиенските производи. Ова ќе значи одредување највисока цена по која може да се продаваат продуктите. Министерот за економија ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради Украина и Русија, ги „тресе“ висока инфлација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: