Северна Кореја тврди дека околу 800.000 граѓани се пријавиле да се борат против САД


Северна Кореја тврди дека околу 800.000 граѓани се пријавиле да се борат против САД Филип Здравески 18.03.2023 / 10:40 Свет Северна Кореја тврди дека околу ...
| | веќе видена | слични

Северна Кореја тестирала нов подводен јуришен дрон кој може да носи нуклеарно оружје, објавија во петок тамошните државни медиуми, а водачот Кин Џонг-ун ...
| | веќе видена | слични

Севернокорејските власти соопштија дека тестирале таен подводен нуклеарен дрон способен да предизвика „радиоактивно цунами“ на непријателските поморски бродови ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пјонгјанг тестираше нов подводен дрон со нуклеарно оружје, објавија државните медиуми, а севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун предупреди дека заедничките воени ...
| | веќе видена | слични

Северна Кореја објави дека тестирала подводен дрон кој има способност да предизвика радиоактивно цунами. Државната новинска агенција КЦНА кажа дека тајното ...
| | веќе видена | слични

За време на тестирањето, новиот севернокорејски дрон вчера се движеше под вода на длабочина од 80 до 150 метри повеќе од 59 часа и детонираше ненуклеарен товар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северна Кореја денеска лансираше повеќе крстосувачки ракети од локација на нејзиниот источен брег, во време кога соседна Јужна Кореја одржува заеднички воени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обдукцискиот наод, кој треба да покаже од што почина петгодишната Јана Христовска во Клиничката болница во Битола, сè уште не го добиле во битолското ...
сите 201 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 105 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 13 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 112 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 82 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во гостување во „Емисија 200“ на Алсат запрашан за тоа дали до ВМРО-ДПМНЕ стигнала покана за „Фронтот за Европа“ ...
сите 316 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северна Кореја тврди дека околу 800.000 граѓани се пријавиле да се борат против САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: