Во месецот на бубрегот стружани добија бесплатен скрининг за рано откривање бубрежни заболувања

Специјализираната болница за нефрологија – Струга, како дел од активностите за одбележување на месецот на бубрегот спроведе бесплатен скрининг за рано ...
| | веќе видена | слични

Често се вели дека женското срце е почувствително, а тоа е и научно докажан факт. Која е разликата помеѓу машко и женско срце и зошто женското срце повеќе ...
| | веќе видена | слични

Симптомите на ракот на јајниците не е секогаш лесно да се забележат, а многу од нив може да се појават за време на оброците Симптомите на болеста може да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кардиологот Небојша Тасиќ истакнува дека тагата е поттик за срцеви заболувања. Кај нас, покрај малигните, најмногу животи одземаат кардиоваскуларните ...
| | веќе видена | слични

Високиот холестерол стана главна грижа и една од најчестите болести во современиот свет. Некои симптоми може да се појават во многу рана фаза, односно откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секретарот на рускиот Совет за безбедност, Николај Патрушев, предупреди дека Русија има оружје да го уништи секој непријател, вклучително и Соединетите ...
сите 369 | | | веќе видена

Груби: Знам дека има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои би ги поддржале уставните измени Александра Спасеска 26.03.2023 / 13:17 Македонија Членот на Централниот совет ...
сите 202 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 118 | | | веќе видена

Јас не познавам пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, од овие 44, кој што дал некаде некаква изјава за поддршка на уставните измени за внесување на Бугарите под ваков диктат ...
сите 357 | | | веќе видена

Наспроти секојдневните пресови на СДС, Ковачевски и по некој министер на ДУИ дека успешно се справиле со инфлацијата и енергетската криза, официјалните ...
сите 138 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 35 | | | веќе видена

Шефот на Агенцијата за атомска енергија на ОН Рафаел Гроси се сретна со украинскиот претседател Володимир Зеленски во украинскиот град Запорожје, околу 50 ...
сите 131 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска денеска одржа работен состанок со новоизбраните претседатели на партиските комисии. На средбата се разговараше ...
сите 90 | | | веќе видена

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска ќе се обиде од советниците да добие поддршка за набавка на еколошки автобуси. На дневен ред на седницата на ...
сите 102 | | | веќе видена

РХМЗ на Србија денеска предупреди на големо невреме со дожд, но и снег и силен ветер. На некои места ќе „удри“ град. Ќе дува умерен и засилен северозападен ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во месецот на бубрегот стружани добија бесплатен скрининг за рано откривање бубрежни заболувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: