Без вода дел од Драчево

3 копии
2 копии

Поради менување на водомер, без вда од 13:50 часот се корисниците дел од на бул. „Митрополит Теодосие Гологанов“, „Атинска“ и „Багдадска“. Водоснабдувањето ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

ЈП „Водовод и канализација“–Скопје известува дека денеска од 09:00 часот,без вода ќе бидат корисниците од населбата Пролет. Водоснабдувањето ќе биде прекинато ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски изјави дека треба да се почекаат извештаите за да се утврди причината за смртта на шестгодишната Јана во битолската болница. ...
сите 198 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 107 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 71 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 105 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 82 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во гостување во „Емисија 200“ на Алсат запрашан за тоа дали до ВМРО-ДПМНЕ стигнала покана за „Фронтот за Европа“ ...
сите 316 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за надворешни работи Бујар Османи велат дека приоритет во однос на ...
сите 246 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 123 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска соопшти дека в петок или недела ќе се знае кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени. Како што ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без вода дел од Драчево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: