Немаме друг избор и немаме друга држава

Дали некоја друга земја–кандидат за членство во ЕУ некогаш се соочила со „македонските“ условувања и дали ќе има и потешки прашања за време на преговори од ...
| | веќе видена | слични

Пишува: м-р Свето Тоевски Од денес преминува на ново, многу високо рамниште притисокот на Соединетите Американски Држави врз Македонија да го промени својот ...
| | веќе видена | слични

„Ако се анализираат сите аспекти и ставови, што се за и против уставните измени, јасно ќе се види дека мнозинството граѓани се против. Според релевантни ...
| | веќе видена | слични

„Бугарската антимакедонска пропаганда е вампир и вистинското прашање е како тој да се упокои. Македонците немаат трета можност. Или ќе му го прободат срцето со ...
| | веќе видена | слични

Пишува: м-р Свето Тоевски Фрау Аналена Бербок, јас, ние, Македонците сме народ не со ѕвездичка пред нашето триилјадалетно име, туку сме Македонци со Сонцето од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 130 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 70 | | | веќе видена

Вчера три деца и тројца возрасни беа убиени во пукање во приватно основно христијанско училиште во Нешвил, на југот на САД. Нападот го извршила 28-годишна жена ...
сите 80 | | | веќе видена

Процесот на уставни измени ќе започне пред летото. Очекуваме да биде успешен, а изборите ќе бидат во редовен термин, средина на наредната година. Важно да се ...
сите 330 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 105 | | | веќе видена

Белорусија денеска одговори дека одлучила да го прифати руското тактичко нуклеарно оружје по долгогодишниот притисок од САД и нивните сојузници, насочен кон ...
сите 139 | | | веќе видена

Португалија привремено го укинува данокот на додадена вредност (ДДВ) за основната храна за да ја спречи инфлацијата. Левичарската влада на Португалија планира ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Немаме друг избор и немаме друга држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: