ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски само чува позиција за премиер од ДУИ, Груби и Османи му ги бројат деновите


Ковачевски само мисли дека е премиер, вистината е дека тој е само извршител, а вистинскиот газда полека се покажува. Ковачевски само премостува од неговиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Секој дел од договорот за надзор на изградбата на Коридорите 8 и 10д смрди на корупција. Ковачевски и Груби го компромитираа целиот процес. Уште не започната ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Корупција видлива од авион, во режија на Ковачевски и Груби 4 експерти од надзорот за 1 месец наплатиле 900.000 евра. 4 експерти на Конзорциумот воден од ИРД ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секој дел од договорот за надзор на изградбата на Коридорите 8 и 10д смрди на корупција. Ковачевски и Груби го компромитираа целиот процес, обвини денеска ...
| | веќе видена | слични

4 експерти на Конзорциумот воден од ИРД наплатиле 900.000 евра за 1 месец преговарање со изведувачот. Останатите 300.000 евра ќе ги наплатат до крајот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Не престануваат скандалите врзани со надзорот за изградбата на коридорите 8 и 10д, кој што го ангажираше криминалната власт на Ковачевски и Груби. Имено, оваа ...
| | веќе видена | слични

Не престануваат скандалите врзани со надзорот за изградбата на коридорите 8 и 10д, кој што го ангажираше криминалната власт на Ковачевски и Груби, велат во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Продолжуваат да испливуваат на површина голем број нерегуларности и недоследности со надзорот на изградбата на Коридорите 8 и 10д. Ковачевски и Груби успеаја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според најновите информации кои ги објавија медиумите Електра Солушнс преку која ќе поминат најмногу пари од договорот за надзор, 8.3 милиони евра, има само ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Обдукцискиот наод, кој треба да покаже од што почина петгодишната Јана Христовска, сè уште не го добиле во битолското Обвинителство. Кога ќе биде изработен, ...
сите 197 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 111 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 115 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 82 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски, очаен и фрустриран што државата предводена од СДСМ оди напред, преку дезертерот Драган Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката за ...
сите 321 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 123 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 167 | | | веќе видена

„Силно ја осудуваме руската воена агресија врз Украина… Оваа војна, исто така, ги поткопува безбедноста и стабилноста во Европа и претставува сериозен напад ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски само чува позиција за премиер од ДУИ, Груби и Османи му ги бројат деновите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: