На Реал дефинитивно `не му оди` во Германија (видео)

Само еднаш во вкупно 22 меча одиграни на германско тло, мадриѓаните успеале да забележат победа. Традиција која ниту "специјалниот" Мурињо не успеја да ја скрши. А, не изгледаше така, барем не до 90 минута, кога сите помислија дека со нерешен резултат 1:1 ќе се патува на реваншот. Но, најдобриот стрелец на баварците Гомез не мислеше така. И да, позната ви е онаа приказна за германската упорност и издржливост, па како по правило уште еднаш ја демонстрираа и со истекот на 90 минута, Баерн си обезбеди каква-таква предност пред реваншот на Сантјаго Бернабе. Домаќините изгледа уште пред натпреварот се погрижиле да започнат главоболките за гостите. Имено, Роналдо, Озил и Бензема останаа без копачките, откако некој лежерно си влегол во соблекувалната на мадриѓаните и си собрал вредни трофеи. А, кој знае, можеби токму тие копачки беа "талични" за португалецот, па со овие новиве со кои истрча на тревата неможеше никако да се наметне и направи нешто од својот богат репертоар фудбалски вештини. Додуша рака на срце, ...
| | веќе видена | слични

Германците беа многу лоши домаќини на средбата против Реал, а големите обожаватели на Озил и Роналдо успеаја да дојдат до дел од нивната опрема. Неколку часа пред средбата луѓето кои се задолжени за опремата ја поставиле во соблекувалната. Додека да пристигнат фудбалерите некој успеал да влезе во неа и да собере дел од опремата. Според тоа најлошо минале Озил и Роналдо на кои им биле земани комплетната опрема, па дури и копачките. Покрај нив без опрема останал и Бензема. Сепак, ова не беше никаков проблем за настап бидејќи секогаш има резерва, а според информациите од полицијата не се знае кој бил натрапникот. "Жалосно од клуб кој претендира кон тоа да биде голем. Кај нас вакво нешто не може да се случи никогаш", велат од Реал.
| | веќе видена | слични

Првата ѕвезда на Реал (М), Кристијано Роналдо ќе добие надомест од германската радиостаница "Баерн еден" за копачките што му беа украдени пред натпреварот од Лигата на шампиони против Баерн во Минхен. Ова радио соопшти дека на Португалецот ќе му подари традиционални баварски чевли во кои ќе може да го посети годинашниов фестивал Октоберфест. На тројца фудбалери на Реал (М), Кристијано Роналдо, Карим Бензема и Месут Озил им беа украдени копачките и дресовите во пресрет на натпреварот со Баерн на Алијанц Арена во првиот 1/2-финален дуел од ЛШ. На Роналдо му беа одземени три пара копачки, а на Бензема и Озил по еден. Шпанските медиуми пренесоа дека Реал вложил жалба кај УЕФА за овој инцидент.
| | веќе видена | слични

Кражбата во соблекувалната на Реал Мадрид во Минхен пред полуфиналниот дуел во ЛШ против Баерн привлече скоро исто внимание колку и самиот меч, а англискиот портал „Оф д’рекорд“ се вклучи во потрагата за виновникот и дојде до интересен заклучок. Рафаел Надал е крадецот на трите пара копачки на Кристијано Роналдо. Главен доказ за ваквото тврдење е рекламата за моделот на Најки – „Меркуриал вапор суперфлај 3“, во која се појавуваат двете спортски мегаѕвезди, а во која на крајот Рафа одбива да му ги врати на Роналдо. Секако станува збор за шега, а веројатно дека ниту на двајцата не им е до смеење, бидејќи Надал е голем фан на Реал, а Роналдо го чека тешка задача следната недела во реваншот на „Сантијаго Бернабеу“, бидејќи „кралевите“ имааат дефицит од 2-1 против Баварците.
| | веќе видена | слични

Познато е дека фудбалерите на Реал Мадрид се ограбени пред мечот со Баерн Минхен. Кристијано Роналдо, Бензема и Озил останаа без своите копачки. Според медиумите на Португалецот му биле украдени три пара копачки, па поради тоа медиумите почнаа да прават теоирии кој може да биде крадецот. Англиските медими пишуваат дека тоа е Рафаел Надал. Се, разбира ова е само шега бидејќи двајцата големи спортисти пред извесно време снимија реклама за „Nike“ во која на крајот Надал му ги зема копачките на Роналдо. Ова видео деновиве е актуелно поради кражбата на „Алијанц Арена“.
| | веќе видена | слични

"Пред дуелот помеѓу Баерн Минхен и Реал Мадрид, Кристијано Роналдо остана без три пара копачки. Полицијата во Минхен веќе спроведе истрага за пронаоѓање на крадецот. Сепак, англиските медиуми веќе го најдоа човекот кој му ги украл копачките на Португалецот. Тоа е светски познатиот тенисер Рафаел Надал. Се, разбира ова е само шега бидејќи двајцата големи спортисти пред извесно време снимија реклама за „Nike“ во која на крајот Надал му ги зема копачките на Роналдо. Ова видео деновиве е актуелно поради кражбата на „Алијанц Арена“. "
| | веќе видена | слични

Пред почетокот на мечот меѓу Баерн Минхен и Реал Мадрид на „Алијанц арена“, на Португалецот Кристијано Роналдо му беа украдени копачките, за што кралскиот клуб протестираше и на официјалната прес-конференција по натпреварот. Германската радио-станица "Баерн 1" одлучи на Роналдо да му понуди симболична компензација, односно традиционални баварски обувки, со кои истовремено е поканет да биде гостин на следното издание на „Октоберфест“кој се одржува во септември и октомври. Покрај Роналдо кој остана без три чифта копачки, без копачки останаа и Бензема и Озил.
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на мадридски Реал во вторникот вечер, на гостувањето во Минхен кај Баерн, со 2:1 беа поразени во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите. Но, тоа не беше се што загубија. На пресметката му претходеше „исчезнување“ на дел од „кралската опрема“. Минхенската полиција потврди дека интензивно работи на случајот во кој беа украдени шест пара копачки и неколку дресови кои им припаѓале на Роналдо, Бензема и на Озил. Шпанците веднаш прстот го вперија кон Баварците, кои како домаќини се одговорни за безбедноста. Бундеслигашот пак, сакајќи да го разреши проблемот што побргу повикалe полиција која го истражува случајот, меѓутоа проблем може да претставува фактот што во соблекувалните на „Алијанц арената“ нема безбедносни камери. -Се обидуваме да пронајдеме кој било, некој што ќе може да ни помогне во овој случај. Во контакт сме и со претставниците на Реал Мадрид, велат од германската полиција. Во меѓувреме, радио-станицата „Баерн 1“ му понуди на Кристијано Роналдо традиционални баварски чевли, ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Реал Мадрид, Крстијано Роналдо ќе добие надохнада од германската радио станицa “Баерн еден“ за украдените копачки в очи на мечот од Лигата на шампиони во Минхен против Баерн. Радиото соопшти дека на Португалецот ќе му поклонат традиционални баварски чевли во кои ќе може да го посети овогодинешниот фестивал Октоберфест, кој традиционално се одржува во Минхен. Тројца фудбалери на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, Карим Бензема и Месут Озил синоќа останаа без својата опрема. Шпанските медиуми пренесоа дека Реал вложил жалба до УЕФА по повод овој инцидент. Скандал во ЛШ : Провалена соблекувалната на Реал Мадрид
| | веќе видена | слични
2 копии

Во пресрет на првиот натпревар од полуфиналето на Лигата на шампиони помеѓу Баерн Минхен и Реал Мадрид на "Алијанц арената", соблекувалната на гостите беше "исчистена" од крадци, а Роналдо остана без три пара копачки. Претставници на Реал Мадрид до УЕФА пријавиле дрска кражба пред полуфиналниот натпревар против Баерн на „Алијанц арената“ во Минхен, откако неповикани гости ја „исчистиле“ гостинската соблекувална, крадејќи неколку пара копачки и дресови. Најмногу од оваа кражба настрадал португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо на кого крадците му "здиплиле" три пара копачки. Сопствениците на преостанатите три пара украдени копачки се германскиот играч Месут Озил и францускиот напаѓач Карим Бензема. Роналдо и Озил носат копачки по кои полуде целиот фудбалерски свет. Станува збор за моделот "Nike Mercurial Vapor Superfly III".
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 192 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Реал дефинитивно `не му оди` во Германија (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: