ОСМАНИ: „Да, тој доаѓа“ не е кампања за избори и премиер Албанец, во наредниве денови веројатно ќе откриеме што значи

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
| | веќе видена | слични

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
| | веќе видена | слични

Народниот правобранител Насер Зибери вечерва во гостувањето на телевизијата „21“ рече дека премиерскатата позиција за него е „предизвик и можност“. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска не сакаше да ја коментира изјавата на лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, кој ги повика сите ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски не стравува дека од „европскиот фронт“ кој го најави лидерот на ДУИ Али Ахмети би можeло сите партии на Албанците да станат дел од ...
| | веќе видена | слични

Во процесот на демократизација на државата, Партијата за движење на Турците (ТХП) бара промена на изборен модел односно модел којшто ќе овозможи правично и фер ...
| | веќе видена | слични

Јавни, пишувани и телефонски покани и повици прати министерот за правда Кренар Лога до ВМРО-ДПМНЕ за опозициската партија да делегира свој претставник во ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер во оставка Албин Курти ја оцени како неприфатлива одлуката на Уставниот суд на Косово, со која му се призна правото на претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразвувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 129 | | | веќе видена

Најголемата единица во армискиот состав – Првата пешадиска бригада (1.пбр) од состав на Командата за операции, со воена свеченост пред строеви од сите единици ...
сите 122 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 72 | | | веќе видена

Македонија изгуби 15 години, во пристапувањето кон НАТО, не поради лична вина, туку поради јужниот сосед. Тоа е геополитиката на името и ризикот е да се изгуби ...
сите 363 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша нов руски стратешки документ чија цел е ограничување на „западната доминација“. Во документот се наведени ...
сите 229 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОСМАНИ: „Да, тој доаѓа“ не е кампања за избори и премиер Албанец, во наредниве денови веројатно ќе откриеме што значи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: