ВМРО-ДПМНЕ: ДУИ го користи Ковачевски како греач на фотелја за премиер


„ДУИ го гледа Ковачевски само како чувар на фотелјата за премиер од ДУИ, тој за нив нема никаков авторитет. Полека но сигурно се покажува кој е вистински газда ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Грешките на лекарите во Македонија ги покрива земјата и власта, велат во своето соопштение ВМРО-ДПМНЕ. Луѓе умираат, но македонското здравство не открива ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Не престануваат скандалите врзани со надзорот за изградбата на коридорите 8 и 10д, кој што го ангажираше криминалната власт на Ковачевски и Груби. Имено, оваа ...
| | веќе видена | слични

Не престануваат скандалите врзани со надзорот за изградбата на коридорите 8 и 10д, кој што го ангажираше криминалната власт на Ковачевски и Груби, велат во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Продолжуваат да испливуваат на површина голем број нерегуларности и недоследности со надзорот на изградбата на Коридорите 8 и 10д. Ковачевски и Груби успеаја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според најновите информации кои ги објавија медиумите Електра Солушнс преку која ќе поминат најмногу пари од договорот за надзор, 8.3 милиони евра, има само ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Артан Груби соочен со бројните фактите за криминал, корупција и злоупотреба на позицијата почна да лаже и манипулира. Тој вчера во гостување во една емисија на ...
| | веќе видена | слични
11 копии
6 копии

Со Оливер Спасовски на чело на МВР, Македонија се претвори во башибозлук. Беззаконието владее, криминалците и мафијашите хараат, полицијата е нем сведок, а не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Битола и во Скопје вечерва во 19 часот ќе се одржат протести поради шестгодишната Јана. Во Битола, граѓаните ќе излезат во 19 часот на плоштадот Магнолија ...
сите 182 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 71 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 442 | | | веќе видена

Демократската унија за интеграција на сите граѓани на Република Северна Македонија им го честита денешниот јубилеј – 3 години од членството во НАТО. Да се биде ...
сите 118 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во гостување во „Емисија 200“ на Алсат запрашан за тоа дали до ВМРО-ДПМНЕ стигнала покана за „Фронтот за Европа“ ...
сите 428 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 81 | | | веќе видена

Меѓуетничките тензии влошени со говорот на омраза, Законот за заштита на жените од насилство не беше целосно спроведен, Ромите се подложени на сегрегација во ...
сите 75 | | | веќе видена

САД и Русија престанаа да разменуваат податоци за нуклеарното оружје што го правеа според новиот договор СТАРТ за ограничување на нуклеарниот арсенали (Нов ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: ДУИ го користи Ковачевски како греач на фотелја за премиер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: