„Нокиа“ се враќа во светот на предводниците со моделот „меџик макс“

Техно „Нокиа“ најави два мобилни телефони на неодамна одржаниот Светски мобилен конгрес, а моделот „меџик макс“ ќе им конкурира на другите предводници на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 127 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 47 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Коалицијата „Сите за правично судење“ со загриженост гледа на постапувањето на судечкиот совет во предметот К-1407/19, а во врска со автобуската несреќа која ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 93 | | | веќе видена

Кремљ ја отфрли можноста за запирање на офанзивата против Украина и покрај повикот на нејзиниот главен сојузник, белорускиот претседател Александар Лукашенко. ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Нокиа“ се враќа во светот на предводниците со моделот „меџик макс“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: