Кривична пријава против две лица за „злоупотреба на лични податоци“


Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Б.(46) и З.З.(56), двајцата од Скопје, поради постоење основано ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
7 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ж.Ј.(53) од село Радиовце, тетовско, С.Т.(46) од Куманово и Љ.Т.(61) од Скопје поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Л.И.(53) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против М.Џ. од Виница, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, попладнево имаше телефонски разговор со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг. Разговарано е за повеќе ...
сите 168 | | | веќе видена

Ќе има ли недостиг на некои прехрамбени производи, или пак, на хигенските продукти низ маркетите поради владините одлуки за замрзнување на цените во земајва. ...
сите 275 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 88 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 52 | | | веќе видена

Пратеникот на СДСМ Мартин Костовски во емисијата „Само вистина” на Канал 5 телевизија истакна дека достижноста и престижот да бидеме дел од најбогатите, ...
сите 269 | | | веќе видена

Едно физичко лице и фирма за одгледување канабис за медицински цели од Гевгелија добија кривична пријава од полицијата, затоа што не ги известиле комисиите за, ...
сите 219 | | | веќе видена

САД и Русија престанаа да споделуваат податоци за нуклеарното оружје двапати годишно според неуспешниот договор „Њу СТАРТ“ , последниот договор за контрола на ...
сите 388 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава против две лица за „злоупотреба на лични податоци“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: