Познато кога доаѓа една од најочекуваните игри оваа година


Bloatware е колективно име за софтвер кој доаѓа претходно инсталиран на купени компјутери и кој, меѓу другото, најмногу зафаќа вреден простор на дискот. Ќе ви ...
| | веќе видена | слични

Спроведеното истражување покажа кои апликации корисниците во САД најмногу сакаат да ги избришат од своите паметни телефони. Добивај вести на вибер Денешните ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Суд во Амстердам денеска пресуди дека компанијата Фејсбук постапувала незаконски при обработката на личните податоци на своите корисници во Холандија речиси 10 ...
| | веќе видена | слични

По отсуство од речиси девет години, Мета е подготвена повторно да ги обедини Messenger и мобилната апликација Facebook. Добивај вести на вибер „Ја тестираме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразвувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 273 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 72 | | | веќе видена

Македонија изгуби 15 години, во пристапувањето кон НАТО, не поради лична вина, туку поради јужниот сосед. Тоа е геополитиката на името и ризикот е да се изгуби ...
сите 363 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша нов руски стратешки документ чија цел е ограничување на „западната доминација“. Во документот се наведени ...
сите 230 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познато кога доаѓа една од најочекуваните игри оваа година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: