Саем за сезонско вработување во туристички сектор во Охрид

Здужението за помош и поддршка на лицата со Даунов синдром „Трисомија 21“ – Скопје, по повод светскиот ден на лицата со Даунов синдром, 21 март, организира ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЕУ мора да се откаже од преправањето дека е само олеснувач меѓу страните – а Вашингтон мора да се откаже од преправањето дека е само поддржувач што го следи ...
сите 535 | | | веќе видена

„Потребно е да се направат измени во законодавството со кое се забранува каква било активност на МКС на територијата на нашата земја, како и да се предвиди ...
сите 253 | | | веќе видена

Вчера од страна на полициски службеници од полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола на стариот пат Прилеп – Битола бил лишен од слобода ...
сите 338 | | | веќе видена

Кој ќе гласа за уставни измени, а кој не, и кој е против членство во Европската унија (ЕУ) и викендов се главна партиска тема за меѓусебни обвинувања на власта ...
сите 342 | | | веќе видена

Спасувањето на Credit Suisse во последен момент можеби спречи експлозија на актуелната банкарска криза, но тоа е сурова зделка за Швајцарија. Загриженоста дека ...
сите 146 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 103 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 95 | | | веќе видена

Општина Кичево во организација на градоначалникот Фатмир Дехари вчера славеше 10 години од албанското владеење со општината под мотото „10 години гордост“. ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саем за сезонско вработување во туристички сектор во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: