Хамилтон: Казната ме лиши од победата

Иако е лидер во генералниот пласман на шампионатот меѓу пилотите, Луис Хамилтон жали за казната поради која требаше да стартува од седмата позиција, наместо од постигнатата втора на квалификациите. Хамилтон претрпе санкција поради сменетиот менувач на неговиот Мекларен. "Казната ме лиши од можноста за победа. Убеден сум дека можевме да го напаѓаме многу поагресивно Нико Розберг“. “Допуштив грешка и со стратегијата со три застанувања во боксот“. “Задоволен сум од освоените поени. Видовме колку се израмнети силите. Треба да притискаме цврсто", изјави Луис.
| | веќе видена | слични

Останато

На Јутјуб синоќа беа објавени делови од нови аудио снимки, за кои дел од медиумите тврдат дека на нив се слуша гласот на бизнисменот Орце Камчев. Тој е обвинет ...
сите 669 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 587 | | | веќе видена

Сузбиена е криминална група а од слобода се лишени 12 лица . соопштија од министерството за надворешни работи. Како што информираат акцијата била насочена кон ...
сите 160 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 78 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 117 | | | веќе видена

 Додава дека Министерството за правда ќе подготви измени на Законот согласно препораките на Комисијата и истите ќе бидат испратени до Собранието. Премиерот ...
сите 94 | | | веќе видена

Во понеделникот вечерта во Париз, каде беше „испорачана“ Златната топка во 2019 година за Лео Меси, го сруши секој рекорд на публиката на социјалните медиуми. ...
сите 197 | | | веќе видена

„СДСМ и министерот за внатрешни Спасовски се вплеткаа во сопствената мрежа и лицемерие.Вчера министерот за внатрешни Оливер Спасовски изјави дека влегол во ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамилтон: Казната ме лиши од победата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: