Влада: Во изминатото деноноќие произведени се 17.799 MWh електрична енергија

13 копии
2 копии

Идните инвестиции на АД ЕСМ во обновливи извори на електрична енергија беа во фокусот на средбата меѓу раководството на компанијата и високи претставници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со заем во износ од 25 милиони евра од КфВ развојната банка, 11,2 милиони евра грант од ЕУ од ВБИФ и 0,2 милиони евра од германската Влада, Владата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Собранието едногласно го донесе Законот за државна гаранција на обврските по Договорот за заем од Кредитната банка за обнова, за да се овозможи АД ЕСМ да добие ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Собранието во рамки на попладневниот дел од денешната работа по дневниот ред на 103-тата седница едногласно со 89 гласа „за“ го донесе Законот за државна ...
| | веќе видена | слични

Задолжувањето на државата, зголемените трошоци на живот, неиздадената еврообврзница, раскинатите договори за проекти и продолжените рокови за спроведување и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влада: Во изминатото деноноќие произведени се 17.799 MWh електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: