РКЕ: Во јануари нови 26 фотонапонски централи со моќност од шест мегавати

Во јануари нови 26 фотонапонски електроцентрали со моќност од шест мегавати за производство на електрична енергија од обновливи извори се стекнаа со лиценци за ...
| | веќе видена | слични

На кровот на Центарот за култура „Ацо Шопов“ во Штип ќе се постави првата сончева централа на една културна институција во земјата. Директорот на Центарот за ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) на Северна Македонија издаде дозволи во 2022 година за 267 постројки за производство на електрична ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Енергија Центар“ е називот на трговско друштво за производство и продажба на електрична енергија од обновливи извори чие формирање го изгласа вчера Советот во ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Центар, на предлог на градоначалникот Горан Герасимовски, ја донесе Одлуката за основање трговско друштво за производство и продажба на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Општина Центар формираше јавно претпријатие за производство на струја „Енергија Центар“. Одлуката беше изгласана на денешната седница на Советот на Општина ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Центар на седницата која ќе се одржи во среда треба да расправа за Предлог – одлуката за основање општинско претпријатие за продажба и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во утринско гостување на Националниот сервис МРТ 1 градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски најави дека советниците за Предлог одлуката за основање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РКЕ: Во јануари нови 26 фотонапонски централи со моќност од шест мегавати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: