Министерство за финансии објасни каде „заглави“ издавањето на еврообврзницата

По забелешките од јавноста, Министерството за финансии објаснува дека п родолжувањето на постапката за издавање на еврообврзницата, како што соопштиле и вчера, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека се чека да се избере новиот министер за правда, кој, пак, по се изгледа дека прва задача кога ќе седне на министерското столче, ќе му биде да ја потпише ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерството за финансии е подготвено и може веднаш да излезе на меѓународниот пазар со издавање на еврообврзницата, штом во Собранието заврши процедурата за ...
| | веќе видена | слични

Штом се избере министер за правда, ние сме подготвени следниот ден да настапиме на пазарот, зависно од оценките на банките кои ќе посочат кои се добри позиции. ...
| | веќе видена | слични

Зоранчо Јованчев, пратеник од ВМРО, во дебатата за разрешување на министерот за информатичко општество и администрација, рече дека имаме Влада на скандали и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа влада е влада на скандали и несносење на одговорност. Откажана е еврообврзницата со причина неразбирлива за финансискиот свет, во исто време Владата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата наместо да чека од Собранието да биде избран нов министер за правда за да го потпише мислењето за еврообврзницата можеше да го овласти премиерот ...
| | веќе видена | слични

На авторот на една од најдолго објавуваните колумни во македонското новинарство ,,Сакам да кажам” не му се верува колку е неспособна власта на СДСМ и ДУИ. ...
| | веќе видена | слични

Од СДСМ, велат, инвеститорите се заинтересирани повторно да се пријават на аукцијата која ќе се реализира веднаш по изборот на новиот министер за правда. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДУИ и Али Ахмети не одлучуваат дали ќе ја напуштат Владата, СДС треба да се охрабри за подадената рака за преодна влада, е реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ по ...
сите 991 | | | веќе видена

Главниот претставник на ОН за хуманитарна помош, Мартин Грифитс, денеска предупреди дека уривањето на браната Каховка уште повеќе ќе им го отежне животот на ...
сите 398 | | | веќе видена

Кардиохирургот д-р Сашко Јовев изјави дека и по неговото разрешување од директорската функција на државната Кардиохирургија, клиниката останува функционална и ...
сите 341 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Сител одговори што му треба на ВМРО-ДПМНЕ да влегува во влада со апсолутна предност на анкетите. Има ...
сите 66 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. – Денеска ...
сите 289 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 49 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерство за финансии објасни каде „заглави“ издавањето на еврообврзницата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: