Централен регистар: Ако бугарските клубови до денеска не поднесат барање за смена на имињата, ќе бидат избришани


Премиерот денеска изјави дека причините за неиздавањето на еврообврзницата се процедурални и дека не станува збор за тоа дали некој сакал или не сакал да го ...
| | веќе видена | слични
15 копии
2 копии

Собранието во еден часот по полноќ ќе продолжи со расправата за избор на новите министри предложени од Владата - Кренар Лога за правда, Фатмир Меџити за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Собранието вечерва продолжи со расправата за избор на новите членови на Владата. Нови министри предложени од Владата се Кренар Лога за правда, Фатмир Меџити за ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ со негласањето за разрешување на тројцата министри од Алтернатива на собраниска седница за реконструкција на Владата отворено покажа ...
| | веќе видена | слични

Министрите од Алтернатива разрешени од функциите. Поранешниот сопартииец на Сали, Алити и Чупи, Скендер Реџепи Зејд,  кој сега делува како независен пратеник, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот претставник на ОН за хуманитарна помош, Мартин Грифитс, денеска предупреди дека уривањето на браната Каховка уште повеќе ќе им го отежне животот на ...
сите 398 | | | веќе видена

Кардиохирургот д-р Сашко Јовев изјави дека и по неговото разрешување од директорската функција на државната Кардиохирургија, клиниката останува функционална и ...
сите 341 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Сител одговори што му треба на ВМРО-ДПМНЕ да влегува во влада со апсолутна предност на анкетите. Има ...
сите 68 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. – Денеска ...
сите 289 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 49 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Централен регистар: Ако бугарските клубови до денеска не поднесат барање за смена на имињата, ќе бидат избришани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: