Цените на нафтата одат надолу по одлуката на Бајден да ослободи 26 милиони барели од стратешките резерви на САД

Цените на нафтата паднаа поради очекувањата за ново ослободување од стратешките нафтени резерви (SPR) во САД, што ја неутрализира загриженоста за пазарната ...
| | веќе видена | слични

Европските земји ја намалија потрошувачката на гас во периодот од август до јануари, поради помалата потрошувачка на домаќинствата поради невообичаено топлото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Јануарската и нфлацијата во САД падна помалку од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Волстрит во вторникот го забележа својот најлош учинок во годината, при што главните одредници завршија додека инвеститорите го ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Потрошувачката на гас низ Европската унија се намали за речиси 20% помеѓу август и јануари, што ја одразува широко распространетата ...
| | веќе видена | слични

Потрошувачката на природен гас во ЕУ е намалена за 19,3 отсто во период август 2022 година до јануари 2023 година, во споредба истите месеци (август - јануари) ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За премиерот Ковачевски, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски превзел обврска да учествува во носењето на уставните измени и тоа јавно го соопштил по ...
сите 988 | | | веќе видена

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 384 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 20 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 80 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 201 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на нафтата одат надолу по одлуката на Бајден да ослободи 26 милиони барели од стратешките резерви на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: