Во изминатото деноноќие произведени 20.088 мегават часови електрична енергија


8 копии

АД ЕСМ вчера произведе 20.088 мегават часови електрична енергија, која е намената за домаќинствата и малите потрошувачи, како и потребите за дополнителни ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Сите домашни и странски лиценцирани и регистрирани компании, кои можат да обезбедат и да испорачаат гас за март, може да се пријават ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Во текот на вчерашниот ден, произведени се вкупно 15.554 Mwh електрична енергија, од кои 11.798 Mwh се од термоелектраните, додека 3756 Mwh се од обновливи ...
| | веќе видена | слични

Виктор Андонов, соработник на премиер за енергетика, потсетувајќи дека вчера „ЕСМ Продажба“ објави повик за прибирање понуди за природен гас за март кој ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешната прес конференција на којашто се обрати соработникот за енергетика Виктор Андонов беа споделени најновите информации за енергетската состојба на ...
| | веќе видена | слични

 Ова производство е за домаќинствата и малите потрошувачи, како и за дополнителните снабдувања за училиштата, прехранбената индустрија и виталните државни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државата самостојно ги задоволи потребите за струја за првпат по 15 години, енергетските мерки ќе доведат и до намалување на цената Љубиша АРСИЌ Последните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мерките и политиките во енергетиката на Владата и институциите предводени од СДСМ даваат реални и видливи резултати. Во време на светска енергетска криза, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 454 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 51 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во изминатото деноноќие произведени 20.088 мегават часови електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: