Каевски: Успешно справување со кризата, поголеми плати и пензии, преговори со ЕУ, силни резултати на Владата на СДСМ


Во реплика на денешната собраниска седница, пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски се осврна на успесите што Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската јавност ја мачи како за 9 месеци со влез на Алијанса за Албанците ќе се подобри животот на граѓаните. Дали ќе се намали инфлацијата, дали ќе се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Според мене се е проблем и се е проблематично заради тоа што со овој случај се откри всушност како не функционираат на дело нашите институции“, истакна Ели ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Во Република Македонија не владее правото, во Република Македонија владеат СДСМ и ДУИ. Ова треба да остане запаметено бидејќи дојдоа на власт преку паролата ...
| | веќе видена | слични

„Она што многу повеќе ме изненади е тоа што ВД премиерот иако е тука цело време со нас, седи и како не слуша во ниту еден момент не најде засходно да излезе, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието вечерва го заврши претресот по предлогот за разрешување на министерот за информатичко општество и администрација Адмирим Алити. Гласањето ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Брзајќи да ја изведете оваа принудена постапка за некаква си реконструкција, направивте грешка во чекори и антидатиравте документи, ама кај се видело човек од ...
| | веќе видена | слични

„Владата е во фаза да ја состави новата „Пазар 3“ коалиција, разрешува министри и заменици, ќе назначува и нови. И ова само се случува само една година од ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката Ели Панова од ВМРО-ДПМНЕ од собраниската говорница порача дека непотизмот е на секој чекор, а борба со корупција не може да има доколку судии и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добар ден Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Добар ден за оваа млада и непоколеблива енергија која е подготвена да работи и создава иднина. Почитувани ...
сите 197 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила на патот во село Враништа, Струшко, при што млад возач со своето возило излетале од патот и завршил во Специјалната ...
сите 434 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 336 | | | веќе видена

Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Грвала, по средбата со нејзиниот грчки колега, Гиоргиос Герапетритис, во рамки на заседанието на ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каевски: Успешно справување со кризата, поголеми плати и пензии, преговори со ЕУ, силни резултати на Владата на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: