Гази Баба ќе ги субвенционира граѓаните кои во возилата ќе вградат уреди за метан

Општина Гази Баба и годинава објави јавен повик за субвенционирање на граѓаните од нејзина територија кои во своите автомобили ќе вградат уреди за метан или за ...
| | веќе видена | слични

Работното ангажирање  ќе биде за период од април до јуни за што ќе добиваат надоместок по учинок, односно 17 денари за решение и 3 денари за покана. Од Општина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Битола објави јавен повик за работно ангажирање на 15 невработени лица со средно образование кои ќе вршат доставување на решенија и покани за данок на ...
| | веќе видена | слични

Во Берово почна постапката за конституирање Локално собрание на млади. За таа цел Општина Берово денес го објави Јавниот повик за формирање Иницијативен одбор ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за економија информира дека и во 2023 година продолжува со субвенционирање на сметката за електрична енергија за домаќинства со ниски приходи и ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија денеска ги потсети граѓаните дека и во 2023 година продолжува со субвенционирање на сметката за струја за домаќинства со ниски ...
| | веќе видена | слични

Субвенции за електрична енергија може да добијат домаќинствата со ниски прихди од Министерството за економија и во 2023 година. Јавниот повик за мерката е ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за економија и во 2023 година продолжува со субвенционирање на сметката за електрична енергија за домаќинства со ниски приходи. Јавниот повик, ...
| | веќе видена | слични

Јавниот повик за оваа мерка беше објавен на 27 јануари на веб - страницата на Министерството за економија и ќе трае до крајот на февруари.  Како што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски упати порака до екс премиерот Никола Груевски кој е во Будимпешта како политички ...
сите 208 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден, во периодот од 06 до 10 часот, Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република ...
сите 421 | | | веќе видена

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
сите 200 | | | веќе видена

Втора регионална конференција на Форумот на жени лидери од ЈИЕ за добро владеење и антикорупција ќе се одржи денеска во Скопје, на тема „Зајакнување на жените ...
сите 136 | | | веќе видена

Раководството на етничките Ерменци на отцепениот Нагорно-Карабах денес рече дека сè уште нема конкретни резултати од разговорите со Азербејџан за можни ...
сите 215 | | | веќе видена

Под влијание на влажен бран в недела на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Пороен дожд и ...
сите 154 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 200 | | | веќе видена

Оваа година фокусот врз сите нас е можеби поголем од кога било претходно, а причината е во поразителниот факт дека најмал заеднички именител на емоционалната ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гази Баба ќе ги субвенционира граѓаните кои во возилата ќе вградат уреди за метан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: