Изминатото деноноќие произведени се 20.047 мегават часови електрична енергија


Како што информираат од владината прес-служба, во термоелектраните произведени се 15.937 мегават часови, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци ...
| | веќе видена | слични

Собранието едногласно го донесе Законот за државна гаранција на обврските по Договорот за заем од Кредитната банка за обнова, за да се овозможи АД ЕСМ да добие ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Собранието во рамки на попладневниот дел од денешната работа по дневниот ред на 103-тата седница едногласно со 89 гласа „за“ го донесе Законот за државна ...
| | веќе видена | слични

Државата самостојно ги задоволи потребите за струја за првпат по 15 години, енергетските мерки ќе доведат и до намалување на цената Љубиша АРСИЌ Последните ...
| | веќе видена | слични

Задолжувањето на државата, зголемените трошоци на живот, неиздадената еврообврзница, раскинатите договори за проекти и продолжените рокови за спроведување и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

АД Електрани ќе се задолжи со 25 милиони евра кај Кредитната банка за обнова, за ревитализација на хидроелектраните. ВМРО-ДПМНЕ со поддршка бидејќи, како што ...
| | веќе видена | слични

 За Предлог законот за гаранција за заемот од државата денеска расправа Собранието на продолжение на 103. седница.  ВМРО-ДПМНЕ, како што најави пратеникот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руската приватна воена компанија „Вагнер“ почна да ги повлекува своите единици од украинскиот град Бахмут и да ги префрла освоените позиции на редовните руски ...
сите 116 | | | веќе видена

Фановите се собираат пред портите на домот на Тина Тарнер во Куснахт во близина на Цирих откако синоќа беше објавено дека славната пејачка починала. ...
сите 64 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 118 | | | веќе видена

Голем дел од институциите во државата работат со слаб капацитет и понекогаш не ги сфаќаат сериозно предупредувањата на Центарот за управување со кризи, вели ...
сите 105 | | | веќе видена

Пратеникот Антонијо Милошоски во емисијата „За или против“ на Алфа ТВ рече дека претставниците на власта надвор од нивните законски овластувања потпишале ...
сите 334 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изминатото деноноќие произведени се 20.047 мегават часови електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: